Domy z Hliny

Všetko o stavbe domov z hliny a recyklovaných materiálov.

Domy z hliny a moderný dizajn? Perfektná kombinácia!

Dizajn architektúry napreduje svetelnou rýchlosťou. Novémoderné materiály, kombinácie, spôsoby či tvary robia z našich domov príťažlivé objekty. Ak je vašou prioritou ekologické bývaniedom z hliny, z adobe, cob stavba či dom zo slamy – dizajnové možnosti sú priam nekonečné!

Ekologická stavba, akou tieto domy rozhodne sú, vyžaduje použitie prírodných a „čistých“ materiálov. Preto sa na konštrukciu používa slama, hlina, tehly z adobe alebo rastlinné vlákna. Všetky tieto eko suroviny sa ľahko spracovávajú, čoho výsledkom sú zaujímavé tvary. A čo hovorí moderný dizajn?

Geometria, geometria, geometria! Jedno slovo, ktoré v dnešnej dobe ovláda nielen obyčajné stavby, ale aj eko domy. Použitie tvarov kvádru, kocky či štvorcov síce pôsobí minimalisticky, budove však dodá príťažlivý a svieži vzhľad. Už prvé domy spred tisícročí boli budované na základe tejto myšlienky. A nielenže je takýto smer krásny, je ideálny aj z praktickéhofunkčného hľadiska. Takéto plochy majú napríklad zväčšený povrch, na ktorý dopadá slnečné svetlo. Váš dom je skutočná eko konštrukcia iba vtedy, keď využívate pasívne vykurovanie.

Okrem ostrých tvarov sa používajú aj tie oblé – väčšinou ako vytvorenie tvarového kontrastu v celkovom dojme z budovy. Napríklad nad vchodom do domu či bránou môže byť umiestnený oblúk, ktorý ešte viac výrazní vchod. Dizajn takéhoto domu tak bude pôsobiť modernenadčasovo zároveň.

V jednoduchosti je krása – a to priam stopercentne platí pri domoch z hliny. Ich nenásilná hnedá farba, ktorá je teplá, v spojení s jednoduchými geometrickými tvarmi vytvára jemnú harmóniu príťažlivú ako na pohľad, tak aj na bývanie. Vďaka tejto symbióze si tak môžete vytvoriť „desert house“  aj na Slovensku!

Reklamy

Informácia

This entry was posted on február 5, 2017 by in Dianie, inšpiračné projekty, Postupy and tagged , , .
%d bloggers like this: