Domy z Hliny

Všetko o stavbe domov z hliny a recyklovaných materiálov.

Drevené domy a izolácia

Postavili ste si drevený dom alebo jeho stavbu ešte iba zvažujete? V tom prípade rozhodne nezabúdajte na to, že ekologická stavba musí mať kvalitnú tepelnú izoláciu! Investícia do nej vám v budúcnosti ušetrí množstvo energií, financií a starostí. Tu je niekoľko typov izolácií, ktoré sa používajú pri drevených domoch.

 

Rúno

Zatepľuje sa pomocou kamennej vlny a sklenej vaty. Toto rúno sa potom umiestni medzi rámy a slúži ako izolácia. Táto metóda je dostupná a jednoduchá k inštalácií, avšak vyžaduje veľa práce a energie na výrobu. Výhodou však je použitie fólie pri ventilovaných strechách.

Z kamennej vlny sa dá vyrobiť aj izolačná doska, ktorá sa používa mimo rámov ako aditívna izolačná vrstva. Poskytuje dokonalú ochranu proti ohňu a pýši sa aj akustickou izoláciou.

 

Tuhá pena

Izolácia tuhou penou sa na rozdiel od rúna používa ako externá izolácia pre vysokovýkonné stenové systémy. Používa sa mimo rámov ako prídavná vrstva. Tuhá pena je vyrobená z petrolejových produktov a je dostupná aj s fóliou, ktorá jej vlastnosti ešte upevňuje. Tento typ izolácie zabraňuje vnikaniu vzduchu a výparov.

Tuhá pena môže byť doplnená o preglejku a ponúknuť tak kompletnú izoláciu. Táto metóda používa spojenie jazýčka a žliabku a perfektne sa tak spája s panelmi a rámami. Jej použitie znamená zníženie nákladov na konštrukciu, zväčšuje priestor a eliminuje tepelné úniky.

 

Celulóza

Celulóza je fúkaná do priehlbín medzi rámami za pomoci špeciálnych zariadení. Aplikácia celulózy teda patrí k zložitejším úkonom, samotná jej výroba je však nenákladnou činnosťou. Izolácia sa usadí v stenách a vytvorí chladné miesta.

Ďalšou možnosťou izolácie pomocou celulózy je aj takzvaná vlhká celulóza. Tá je spojená s lepidlom a spojivami, čím sa lepšie uchytí. Táto metóda vyžaduje niekoľko dní na schnutie.

Reklamy

Informácia

This entry was posted on august 24, 2017 by in Postupy, Technológie and tagged , , , , .
%d bloggers like this: